Reprezentativní bytový dům s terasami

Reprezentativní bytový dům s terasami

All New Development

Praha, Česká Republika

Návrh navazuje na urbanistický koncept území poblíž pražského parku Ladronka a má za cíl přinést do něj dům respektující charakter území s moderní formou, odpovídající na otázky kvalitního současné bydlení nejvyššího standardu. Reprezentativní bytový dům s terasami je určen pro náročnou klientelu, která ocení sofistikovanou architekturu.

 

 

Discover

Náš návrh pro And Development reflektuje každodenního život jeho obyvatel s důrazem na maximální komfort. Navrhli jsme proto dům s terasami, které kombinuje plné prosklení se zajištěním dostatku světla při zachování soukromí a klidu. Prostor bytu tak expanduje za hranici interiéru. Reprezentativní bytový dům s terasami cílili na všechny smysly – klidná elegantní forma potěší oči, kvalitní materiály s detailem zajistí haptické zážitky. Zeleň a zahrady v letních měsících provoní okolí domu.

 

 

Design

Forma domu připomíná vybroušený klenot s facetami orientovanými podle kontextu okolních domů, výhledů a slunce. Navrhujeme viladům, který navazuje na uliční čáry sousedících domů, využívá kvality složitého, oboustranně svažité parcely a nepřekračuje římsy. Fasáda je rozčleněna podle jednotlivých místností stěnami s cihlovým obkladem. Díky tomu dochází ke zmenšení měřítka domu a posílení charakteru viladomu. Materiálová paleta navazuje na koncepci domu. Reprezentativní bytový dům s terasami pracuje s tradičními materiály jako je cihla a ušlechtilá omítka jsou doplněné o moderní prvky vyráběné s průmyslovou přesností – dřevěná velkoformátová okna, terasy a kovové zábradlí.

 

Pohledy

Nedílnou součástí záměru je také návrh přilehlého okolí, ve kterém vytváříme bydlení protkané vegetací. Velkorysé zelené plochy, “bezúdržbové” stálezelené traviny a dřeviny lemují parkovací plochy se zatravňovací dlažbou. Vytvářet intimní prostředí i hlukovou bariéru od okolí. Za přidanou hodnotu kvalitního bydlení považujeme soukromé zahrádky, dětské hřiště a důstojný vstup do objektu.

Vliv životního prostředí společně s kvalitou bydlení zásadně určují sociální vazby obyvatel a životní standard. My se snažíme o podpoření sousedských vztahů a komunity skrze atraktivní veřejné prostory a principy udržitelné architektury.

 

Půdorysy

Informace k projektu

 • Klient

  All New Development

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  1 100 m² - 5 bytových jednotek

 • Vizualizace

  Perspektiv

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Eva Schilhart Faberová
  Jakub Herza
  Anna Dománková
  Jana Watersová

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt