Atraktivní bydlení ve vilové čtvrti - Rezidence Kašparova

Rezidence Kašparova

Redstone Real Estate

Olomouc, Česká republika

Atraktivní prostředí v klidné vilové čtvrti protkané zelení ocení všichni členové domácnosti. Rezidence Kašparova v Olomouci představuje nové sousedství na základech kontextuální architektury, která zapadá do svého okolí. 

 

 

Discover

Nová rezidenční čtvrť poblíž centra Olomouce reprezentuje atraktivní bydlení protkané zelení. Řešené území Rezidence Kašparova se nachází na pomezí vilové čtvrti a občanské vybavenosti města. Navrhovaná typologie reaguje na okolní měřítko a propojuje návrh novou centrální komunikací. Celkem 13 viladomů zahrnuje dispoziční řešení od velikosti 1,5 kk až po střešní penthouse o velikosti 5 kk. Konečný počet bytů čítá 104 jednotek. Při návrhu Rezidence Kašparova  jsme dbali na propojení s venkovním prostorem, jednotlivé bytu proto mají svůj vlastní balkon, terasu či předzahrádku. Právě ty jsou typickým znakem dané lokality, které napomáhají k dosažení intimity bytů v parterech a současně slouží jako pýcha majitelů. Rozehraná forma domů pracuje s dostatečnými rozestupy mezi obytnými místnostmi, čímž si zachovává vysokou míru soukromí. 

 

Design

Základním stavebním kamenem Rezidence Kašparova je dvojice vila domů, které vůči sobě ustupují a ponechávají tak volné výhledy a zelené plochy. Svým uspořádáním zároveň rozbíjí hustotu zástavby. Za přidanou hodnotu kvalitního bydlení považujeme soukromé zahrádky, dětské hřiště, venkovní fitness a důstojný vstup do objektu. Celý areál rezidence proto doplňuje soubor komunitních zahrad dostupný pro všechny obyvatele. Hmotové, barevné i materiálové ztvárnění navazuje na kontext lokality. Barevné paleta kombinuje zemité barvy s bronzovými tóny rámů oken a tlumenou omítku s jemnou strukturou. 

 

Etapy

Nedílnou součástí záměru je také návrh přilehlého okolí, ve kterém vytváříme bydlení protkané vegetací. Velkorysé zelené plochy, “bezúdržbové” stálezelené traviny a dřeviny lemují parkovací plochy se zatravňovací dlažbou. Vytvářet intimní prostředí i hlukovou bariéru od okolí. Za přidanou hodnotu kvalitního bydlení považujeme soukromé zahrádky, dětské hřiště a důstojný vstup do objektu.

Vliv životního prostředí společně s kvalitou bydlení zásadně určují sociální vazby obyvatel a životní standard. My se snažíme o podpoření sousedských vztahů
a komunity skrze atraktivní veřejné prostory a principy udržitelné architektury.

 

Půdorysy

Informace k projektu

 • Klient

  Redstone Real Estate

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Olomouc, Česká republika

 • Velikost

  3 976 m² - 104 bytových jednotek

 • Vizualizace

  Monolot

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Silvia Snopková
  Sebastian Sticzay
  Anna Dománková
  Tatiana Hanzelová

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt