street min scaled

Městský dům Za Papírnou 

Městská část Praha 7

Praha 7, Česká republika

Navrhujeme domov pro sociální a generační mix, pro osoby sociálně potřebné. Bytový dům plný života v srdci nově vznikající zástavby pražských Holešovic. Naším cílem je co nejvíce zachovat důstojnou atmosféru holešovického okolí a prostřednictvím architektury doplnit její chybějící klíčové aspekty pro spokojený život a komunitní souznění.

Discover

Parcela se nachází v transformačním území, které čekají velké změny. V místě rozsáhlého železničního brownfieldu vznikne nová čtvrť. Kontext k městskému domu tak z velké části ještě neexistuje. Bylo pro nás klíčové, aby hmota budovy přirozeně navazovala na stávající činžovní dům, ale zároveň se stala základním kamenem nové zástavby. Chceme propojovat veřejné prostory v přímé návaznosti na řešené území. Městský dům nesmí být bariérou. Hmota domu využívá možnosti parcely v maximální možné míře dané územní studií, ale tak, aby z ulice působila přiměřeně vůči svému okolí. Ustoupená podlaží, stejně jako aktivní parter, sledují stávající i budoucí zástavbu.

 

Schéma

Design

Návrh reaguje na snahu MČ získat co největší počet bytů. V rámci malometrážních jednotek nabízíme pestrost typologií. Dům se skládá ze dvou objemů/sekcí, přičemž jižní část je založena na pavlačovém bydlení, kde jsou umístěny byty s typologií 1+1. Tyto byty maximálně využívají prosluněnou jižní fasádu a polosoukromou přístupovou severní pavlač. Severní sekce je založena na chodbovém systému s převážně jednostranně orientovanými jednotkami typu 1,5+kk, které nabízí zařízení bytu včetně umístění spacího koutu. Byty jsou navrženy v modulovém systému, jež umožňuje spojení do 2+kk, případně až 3+kk. Bytové jednotky s velikostí do 21 m² se nachází ve druhém nadzemním podlaží společně s komunitním sdíleným prostorem, využívajícím přístup na terasu s výhledem. V ustoupených podlažích je několik bytů typologie 2+kk a 3+kk včetně přístupu na severní střešní terasu.

Půdorys

Informace k projektu

 • Klient

  Městská část Praha 7

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Praha 7, Česká republika

 • Velikost

  10 290 m²

 • Vizualizace

  Willbe

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Silvia Snopková
  Sebastian Sticzay
  Tomáš Pavlakovič
  Nikola Procházková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt