Bory Bývanie Bratislava

Bory Bývanie Bratislava

Penta Real Estate

Bratislava, Slovensko

Jak vypadá ideální bydlení na předměstí Bratislavy? Každý obyvatel má jiné potřeby a možnosti, proto navrhujeme bytový soubor, který bude podporovat individualitu a současně přispívat k budování nové komunity. Identita a vztah k místu, ve kterém žijeme je základem prosperující lokality. Pátá etapa Bory Bývanie Bratislava přinese do lokality 378 bytů s předpokládaným začátkem výstavby v první polovině roku 2024.

 

 

 1. místo v architektonické soutěži

Discover

Území, které je předmětem realizace kombinuje komplex obchodní a bytové výstavby. Navrhujeme rezidenční čtvrť s důmyslnými bloky, které fungují jako srozumitelný prostředek komunikace mezi obchodní zónou, nemocnicí a bydlením. Bory Bývanie Bratislava bude složen z jednotlivých bloků, které jsou ze všech stran propojené a pro každého přístupné. Vymezení prostoru dává jasně najevo, že se pohybujete v rezidenční zóně. Díky zeleni vytváříme komunikační osu polo veřejného prostoru, který spojuje všechny bytové domy. 

 

Design

Na základě našeho řešení vzniká rozvolněná bloková zástavba, kterou umisťujeme na podestu polozapuštěných garáží. Tímto způsobem se jasně vymezujeme vůči ulici a současně vytváříme různorodé plochy vnitrobloků. Projekt se skládá z pěti bytových domů ve tvaru písmene L a jedné obdélníkové budovy, které tvoří sérii čtyř nádvoří. Kombinace různých objemů dodává budovám urbanistickou atmosféru, která se vymezuje od sídelní kaše. Na jižní a severní straně budou průběžné balkony se zvláštním důrazem na vstupy, zapuštěné do objemu domů. Vnitřní dvory budou sloužit jako veřejný prostor k pobytovým aktivitám obyvatel. Byty v Bory Bývanie Bratislava budou dostupné v dispozicích 1 kk až 5 kk. 

 

Schéma

Dispoziční řešení bytů v rezidenčním souboru zahrnuje jednotky o velikosti 1kk až 5kk. Klasickou typologii 1 kk rozšiřujeme o niku na postel – spánková zóna je tak od té společenské prakticky oddělena. Součástí každého z bytů je i exteriérový prostor. Ať už se jedná o předzahrádku, lodžii, balkon nebo střešní terasu, majitelé mají možnost trávit čas venku. Na vhodných pozicích jsme vytipovali možnost slučování bytů do větších celků – spojením 2kk a 3kk tak lze získat velkorysé 5kk. Dvoupodlažní garáže v Bory Bývanie Bratislava nabízí 577 parkovacích míst, což je o 11,5% víc, než definuje stávající norma. 

Půdorysy

Informace k projektu

 • Klient

  Penta Real Estate

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Bratislava, Slovensko

 • Velikost

  372 bytových jednotek

 • Ilustrace

  Perspektiv

 • Vizualizace

  Willbe Studio

 • Krajinářské řešení

  Barbora Kuciaková

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára
  Sebastian Sticzay
  Markéta Michálková
  Silvia Snopková

 • Spoluautoři

  Ondřej Jezbera
  Richard Szilvássy
  Monika Škardová
  Barbora S. Babocká

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt