Kancelář EOH jako vesmírná loď

Kancelář EOH jako vesmírná loď

Absa Group Limited

Praha, Česká republika

Technologický hub jihoafrického giganta EOH se rozprostírá na dvou podlažích v objektu Main Point na pražském Pankráci. V této budově jsme v minulosti realizovali i jiné projekty, tentokrát jsme se ale rozhodli otestovat její limity a navrhli kancelář jako vesmírnou loď.

German Design Award 2020 / winner
Frame Award 2020 / nominee

 

Discover

Organický tvar domu nám umožnil rozehrát plejádu asociací s živým i neživým universem. Kancelář EOH jako vesmírná loď pracuje s myšlenkou průniku mikro a makrosvěta propsala mimo jiné výskytem organických tvarů a anorganických povrchů, použitím polotransparentních stěn a volbou takřka mimozemské palety barev.

Design

Kancelář EOH jako vesmírná loď tvoří shluky dutin, komor, mezistěn a buněk, je Petriho miskou tekoucího prostoru. Napadlo nás propojit dvě protikladná měřítka, mikroskopické i makroskopické. Prvotřídní design klade nekompromisní požadavek na funkčnost a kvalitní materiálové zpracování. Odrazy, transparence, zrcadlení. V hlavní roli září světlo a jeho vlastnosti. Ušlechtilé materiály vzbuzují dojem luxusního kosmického plavidla a jejich zrcadlivý povrch dává vyniknout prémiovým interiérovým doplňkům, z nichž některé připomínají kosmická tělesa a jevy.

150 zaměstnanců
2 patra
1 700 m2

Půdorys

Kancelář EOH jako vesmírná loď sebevědomě nahlíží za všednost dneška. Ve vesmíru vidíme nekonečno příležitostí a vizí. Ponechává spoustu místa pro představivost a kreativitu. Podařilo se nám realizovat dílo, které nese více významů a přesahuje profánní typologickou kategorii “kancelář.” Je to hozená rukavice ajťákům celé galaxie. Prostor získal prestižní ocenění German Design Award 2020.

Zajímá vás, jak nejlépe promítnout firemní kulturu ve vašich kanceláří? Podívejte se na článek na našem blogu.

Informace k projektu

 • Klient

  Absa Group Limited

 • Rok

  2019

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  1 700 m²

 • Foto

  Boysplaynice

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára
  Eva Schilhart Faberová

 • Spoluautoři

  Barbora S. Babocká
  Ivana Mercellová

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt