Butikový coworking

Butikový
coworking
Base4Work Praha

Base4Work

Praha, Česká republika

Zvítězili jsme v konkurenci špičkových architektonických studií v mezinárodní soutěži na nadstandardní síť coworkingových kanceláří. Náš koncept nejlépe naplnil představu klienta, developerské společnosti Penta Real Estate. Sdílené kanceláře Base4Work cílí především na manažery a zaměstnance středních a velkých firem, od korporátů až po agentury.

BigSEE Interior Design Award 2020/ winner

Best of Year Award 2020 / project honoree

Best of 2020 by Archello / project mention

Discover

Při návrzích si zakládáme na kvalitním zpracování komunitních zón, které podněcují výměnu nápadů nebo příjemné setkání. Vytvořili jsme proto butikovou atmosféru, která se u coworkingových kanceláří tolik nevidí. Inspirovali jsme se architekturou tržnic a interakcemi, které na tržišti probíhají. Lidé tu nakupují, prodávají a hlavně sdílejí. Tuto myšlenku jsme přenesli do pracovního prostředí.

 

Design

Chtěli jsme vytvořit pomyslný ‚creative market‘, kde budou lidé prodávat své myšlenky a obohacovat se nápady druhých. Zkrátka prostředí, které bude stimuluje kreativitu. Srdcem komunitního života je zóna s výhledem na Pražský hrad a rušné hlavní nádraží. Kanceláře a zasedací místnosti naopak podporují individualitu a soustředěnost. Společné prostory se dají jednoduše přizpůsobit, hlavně díky flexibilnímu mobiliáři. Ve výsledku se sem může vejít i přes sto lidí.

Projekt běžel ve velmi rychlém tempu – od návrhu do realizace uběhlo jen osm měsíců – díky vytvoření informačnímu modelu budovy (BIM), jsme mohli efektivně koordinovat projekt v reálném čase, mít přehled o všech probíhajících pracích a postupu ostatních odborníků. Díky digitalizaci projektu jsme klientovi mohli prezentovat každý aspekt návrhu. Udržitelnost vnímáme jako podmínku kvalitní architektury. I v tomto projektu se proto snažíme používat recyklované a přírodní materiály, které mají nízkou uhlíkovou stopu. Projekt za krátkou dobu obdržel již 3 prestižní mezinárodní ocenění.

Zpětná vazba

„Tým architektů Studia Perspektiv nám pomohl definovat základní charakter našich coworkingových kanceláří a vtisknul jim útulnou atmosféru butikového pracoviště. Vzájemná spolupráce byla velice efektivní a výsledný design předčil naše očekávání. 

Dalibor Fikr

Construction Manager, Penta Real Estate

Informace k projektu

 • Klient

  Base4Work

 • Rok

  2020

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  1 911 m²

 • Foto

  Mojmír Bureš

 • Autoři

  Ján Antal
  Barbora S. Babocká

 • Spoluautoři

  Lukáš Jakóbek
  Barbora Janíková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt