Urban Jungle v Berlíně na 12 000 m² - Hybridní kancelář a její vývoj v roce 2024

Urban Jungle v Berlíně na 12 000 m²

home24

Berlín, Německo

V nové administrativní čtvrti aktuálně vzniká zázemí pro online platformu interiérového designu home24. V urban Jungle v Berlíně na 12 000 m² představujeme klientovu vizi „home, away from home“. Prostor se zde najde jak na práci, tak i na skleničku na terase s výhledem na panorama německé metropole.

 

Discover

Více než 2,4 milionu zákazníků a působnost v sedmi státech Evropy a v Brazílii dělá z home24 platformu číslo jedna v oblasti online nákupu nábytku a bytových doplňků. Pro stávající počet čítající více než 500 zaměstnanců, který se bude rozšiřovat, připravuje studio Perspektiv centrálu v multifunkčním projektu DSTRCT.Berlin od HB Rravis. Ta se nachází na pomezí čtvrti Friedrichshain a Prenzlauer Berg. Na šesti patrech vznikne unikátní prostor Urban Jungle v Berlíně na 12 000 m², který vyzdvihuje klíčové principy udržitelnosti, diverzity, komunity a spolupráce. 

Design

Vzhledem k velkému počtu zaměstnanců odlišných národností a kultur chtěl klient vybudovat kanceláře, ve kterých bude dobře každému jedinci. Stěžejním tématem proto byla vize home, away from home, která kombinuje principy agilní kanceláře s domácím prostředím. Prostřednictvím nich hodlá firma komunikovat identitu e-commerce průkopníků, kteří úspěšně kombinují technologie a kreativitu. Vybrali jsme nejoblíbenější styly z platformy home24 a ty zohlednili i ve vyšších podlažích. Každé z pěti pater Urban Jungle v Berlíně na 12 000 m² má svou komunitní zónu, která odráží konkrétní styl. V jemných nuancích se jednotlivé elementy objevují na celém poschodí, a to včetně zasedaček. Poslední z pater má za cíl navodit autentickou náladu, ve které se najde každý. Důvod je prostý – nachází se zde bar s výhledem na panorama Berlína.

500 míst
7 pater
12 000 m²

Deliver

Centrála Urban Jungle v Berlíně na 12 000 m² se nachází v nové moderní budově, která byla navržena s důrazem na zelené certifikace typu WELL Gold, DGNB Gold nebo digitální WiredScore Platinum. V souladu s mobilitou budoucnosti bude v komplexu umístěna také největší garáž pro jízdní kola v Berlíně, a to včetně elektrických nabíjecích stanic. Revitalizovaný areál jedněch z největších jatečních závodů v Evropě včetně nových futuristických staveb dodává historickému místu nový architektonický i ekonomický impuls.

Věříme, že nově vznikající lokalita s podmanivou atmosférou se stane další populární destinací při návštěvě Berlína, a to nejen pro návštěvníky, ale i firmy samotné. Projekt má nejlepší předpoklady stát se pulzujícím místem, srovnatelným například s newyorskou čtvrtí Meetpacking District. Jak dopadla realizace Urban Jungle v Berlíně na 12 000 m² se můžete podívat v článku na našem blogu. 

Zpětná vazba

„S Perspektiv architekty spolupracujeme již od roku 2015, kdy jsme společně připravovali kanceláře STRV. Dlouholetá spolupráce se nám osvědčila a do projektu home24 architekti přinesli novou vizi kanceláří při zachování kvality standardů, a to i přes dynamické tempo realizace.“

Jakub Baňas

Group Head of Fit-Out, HB Reavis

Informace k projektu

 • Klient

  home24

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Berlín, Německo

 • Velikost

  12 000 m²

 • Vizualizace

  Willbe Studio

 • Autoři

  Ján Antal
  Barbora S. Babocká
  Markéta Michálková

 • Spoluautoři

  Petra Malovaná

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt