Technicistní kancelář ESET

Technicistní kancelář ESET

ESET Research

Brno, Česká republika

Brněnské kanceláře pro softwarový kolos ESET, specializující se na kybernetickou bezpečnost se nesou v duchu technična a odkazu na nejznámější počítačové viry historie. Časům prvních virů, které byly spíš ukázkou dovedností programátorů nebo šlo jen o vtipy dávno odzvonilo. Technicistní kancelář ESET představuje moderní pracovní prostředí.

Technicistní kancelář ESET

Discover

Navrhli jsme kanceláře, jejichž koncepce je postavena na kontrastu mezi technologií a člověkem, stejně jako je tomu u androida ESET. Dispozice je postavena na racionálním prostorovém uspořádání v úzkém vztahu k jejímu okolí. Koncept je podtržen ve ztvárnění interiéru paletou materiálů kombinujících průmyslově a ručně vyrobené prvky. Technicistní kancelář ESET v sobě nese odkaz serveroven – důraz byl kladen na zajištění bezproblémového a stabilního provozu bez okolních vlivů a ruchů. 

 

 

Design

Setkáním s jedním z historicky prvních virů – Vienna, byla započata cesta za vznikem společnosti ESET, jehož zakladatelé jej jako první detekovali. Tato myšlenka se nakonec stala ústřední koncepcí pro realizaci celého prostoru a především zasedacích místností – Vienna, One Half, Black Energy a Stuxnet. Spojujícím prvkem v každé ze zasedacích místností jsou atypické kovové skříňky. Každá z nich symbolizuje vizuální podobu již zmiňovaných škodlivých kódů. Vyhráli jsme si temperováním kovu – někde naleznete žíhování, jinde vypálené motivy či podsvícení. 

Rozhodli jsme v prostoru rozehrát hru solitérních bloků. Technicistní kancelář ESET díky tomu nepůsobí uniformě a uzavřeně, ale je v ní znát rytmus a srozumitelnost. Rohy zůstávají otevřené, nechtěli jsme z prostoru udělat uzavřený monolit. Cihlové bloky akcentují surovost materiálů, kterou ještě více podtrhuje použité sklo a kov. Centrem společenského života brněnské kanceláře je herna neboli game room. Inspiraci jsme čerpali i ze samotné budovy Moravského zemského archivu a její výrazné fasády. Ačkoliv jsme většinu kanceláří směřovali do jiných míst s vyšším světelným komfortem, realizace game roomu byla pro toto místo jako stvořená. Ve večerních hodinách totiž světla z archivu dotváří tu pravou klubovou atmosféru.

Za zapůjčení dekorací na focení děkujeme designérům Llev, Bomma, Mira Podmanická & Markéta Nováková, Rudy Rusňák a Deelive Design Store

Informace k projektu

 • Klient

  ESET Research

 • Rok

  2019

 • Poloha

  Brno, Česká republika

 • Velikost

  1 200 m²

 • Foto

  Nora & Jakub

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Eva Schilhart Faberová
  Barbora Babocká
  Lukáš Jakóbek

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt