Surový punk v kancelářích Trask

Surový punk v kancelářích Trask

Trask Solution

Praha, Česká Republika

Kanceláře pro technologicko-konzultační společnost se od začátku vyznačovaly ambiciózní vizí. Náročná budova na pražském Pankráci s minimem rovných stěn a pravých úhlů a náročný klient. Výsledkem je surový punk v kancelářích Trask.

BigSEE Interior Design Award 2019/ winner
CBRE Zasedačka roku 2018 – kategorie Chytrá spolupráce / winner

 

Surový punk v kancelářích Trask

Discover

Prostoru vévodí surové a ryzí materiály – březová překližka, velkoformátový plech, beton, sklo. Výzvou pro nás bylo uhlídat kvalitu dělících konstrukcí z přiznaného sádrokartonu. Dělníkům se totiž těžko vysvětlovalo, že na povrch příčky nemůžou kreslit a psát. Surový punk v kancelářích Trask je výsledkem vzácné symbiózy designu, odvahy a posedlosti detailem. Vše je přiznané, nic není lež.

Design

Zálivy pracovních stolů se poddávají organickému tvaru budovy, navzájem jsou odděleny tabulemi na nápady. Nikdo nepracuje v izolaci. Klasické zdi jsou minulostí. Většina zasedacích místnosti je ze dvou stran ohraničena vysokými, na míru vyráběnými skříněmi a uzavřena tabulkami drátoskla v černé mříži. Skříňové stěny dělí prostor, schovávají sloupy, slouží jako sklady – přímo tam, kde jsou zrovna potřeba. Spolupráce se ale neděje jenom za dveřmi zasedaček. Zásadní rozhodnutí se často rodí na nepravděpodobných místech. Surový punk v kancelářích Trask proto nabízí vysoký stůl v březovém hájku, game room a tělocvična.

Půdorys

Bohatá firemní kultura Trasku promluvila do mnoha důležitých rozhodnutí v průběhu projektu. Nikde se ale síla tradice a společenství neozvala s takovou razancí jako při diskuzích o uspořádání prostoru. Základním kamenem udržitelnosti je podle nás kvalita. Proto  jsme i  zdánlivým maličkostem, jako je výběr květin věnovali patřičnou péči, aby byl celkový výsledek maximálně dotažený. Kanceláře Trask Solutions získaly ocenění Zasedačka roku v kategorii Chytrá spolupráce 2018.

Informace k projektu

 • Klient

  Trask Solution

 • Rok

  2019

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  2 800 m²

 • Foto

  Boysplaynice

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Vojtěch Hasalík
  Jakub Neumann

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt