Praha jako na dlani - butikové kanceláře Zeitgeist

Praha jako na dlani

ZEITGEIST Asset Management

Praha, Česká republika

Nenápadná budova uprostřed centra Prahy skrývá interiér kanceláře, která odkazuje na funkcionalistickou estetiku domu, jen v moderním pojetí. Ducha minulých časů jsme se rozhodli ztvárnit prostřednictvím ušlechtilých materiálů a důrazu na detail. Luxusní kanceláře v centru Prahy jsme navrhovali a také realizovali na klíč (design & build).

Interiér roku 2022 – vítěz v kategorii Malá kancelář

Discover

Společnost ZEITGEIST Asset Management spravuje realitní projekty v nejrůznějších odvětvích ve střední a východní Evropě. Její specializace spočívá v investování a obnově existujících nemovitostí, není proto překvapením, že si jako své nové sídlo vybrala budovu ze 30. let poblíž Jindřišské věže, doplněnou o výhled na nejznámější pražské památky – Praha jako na dlani. Design a kompletní realizaci interiéru posledních dvou pater nového zázemí jsme pro klienta zajišťovali my. Snažili jsme se do nových kanceláří promítnout ducha doby ve vlastní režii. V návrhu pracujeme nejen s identitou firmy, ale koncepcí prostor jsme podtrhli skutečnost, že investor je zároveň majitelem nemovitosti.

 

Design

Dispozice byla do velké míry předurčena formou a konstrukčním systémem dvoupodlažní nadstavby. Novotvar decentně doplňuje architekturu původní části a v obou patrech vytváří panoramatické terasy s výhledem na hlavní město. Cílem návrhu bylo navázat na atributy existujícího domu – při koncepci materiálů nás inspiroval kamenný obklad vstupu či chromové elementy. V našich projektech dbáme na vysokou míru detailu. Díky tomu, že jsme klientovi zajištovali celou realizaci, jsme mohli dohlédnout například i na to, aby barevná frakce terrazza na podlaze odpovídala barevnosti kamene na recepci.

21 míst
2 patra
550 m2

Půdorysy

Jemná barevnost doplněná o výrazné akcenty je pro nás typická. U kanceláří pro Zeitgeist tomu není jinak. Odkaz na výtvarnou školu Bauhaus tvarem i barvou doplňují křesla Arcos od italské značky Arper. Své místo zde našly i další značky, jež zastupujeme, například Vitra, Pedrali nebo Hay. Hlavní zasedací místnosti kromě výhledu vévodí i světlo českého výrobce Brokis, volně interpretující přesýpací hodiny – logo firmy ZEITGEIST. Kompaktní vzhled pak dodává parketová podlaha v rybinovém vzoru, která se opakuje v rámci celého prostoru. Vrchní podlaží náleží vedení firmy. Vnitřní řešení zde rozděluje zóny na pracovní a oddychovou či setkávací část. Tak jako ve zbytku interiéru i zde lze nalézt jemné barevné akcenty jako například atypické dřevěné police a skříňky v olivové barvě.

Informace k projektu

 • Klient

  ZEITGEIST Asset Management

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  500 m²

 • Foto

  Studio Flusser

 • Autoři

  Ján Antal
  Barbora S. Babocká

 • Spoluautoři

  Lukáš Jakóbek
  Markéta Vaňková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt