Když kanceláře mluví řečí piva ABInbev

Když kanceláře mluví řečí piva

Ab InBev Prague

Praha, Česká republika

Pražská pobočka největšího pivovarnického koncernu na světě nese odkazy výrazné firemní identity a lásky k řemeslu. V návrhu kanceláří pro AB InBev jsme se vydali na průzkum piva, který obnáší proces od zasetí semínka, přes výrobu, branding, logistiku, až k finálnímu zážitku u zákazníka. Podívejte se, jak to vypadá, když kanceláře mluví řečí piva. 

Discover

Administrativní budova s nízkou světlou výškou a požadavky nadnárodní multibrandové korporace s více než 500 značkami a zaměstnanci pro nás představovala výzvu. Firma z původních dedikovaných míst přecházela na hybridní model práce, který jsme zohlednili v samotné úpravě dispozice. Vložení nové geometrie oblých bloků napomáhá dynamice prostředí a zároveň člení prostor pro menší týmy. Dominantním prvkem je na míru připravovaná grafika, která vznikla ve spolupráci s ilustrátorkou Adélou Pivoňkovou. Pracoviště díky tomu osvěžuje mix grafiky a ilustrací pro 25 zasedaček, které pracují převážně s barevností a symboly konkrétních značek.

Design

Našim cílem bylo odvyprávět příběh a vyskládat mozaiku firemní kultury. Ústředním prostorem je recepce s velkorysou komunitní zónou na 7. patře budovy. Aspekty firemní kultury jsou zde rozpoznatelné na první pohled. Recepce je v obležení plechových sudů a tavených pivních lahví, protější plechová stěna ve vás evokuje vychlazený zlatavý mok. Hned za rohem na zaměstnance čeká pivní bar, který od prvotního návrhu zažil spoustu změn. Nechybí zde typický barový nábytek ani oblíbené neony. 

Celý projekt byl zpracován v BIMu, díky kterému mohla paralelně vznikat jak technická dokumentace, tak samotná studie interiéru a zároveň byl dodržen klientův ambiciózní termín. Mezi nejpoužívanější materiály v interiéru patří jednoznačně dřevo a kov. Dřevo jsme použili k navození domácí a barové atmosféry, kov naopak souvisí s logistikou, výrobou a technologiemi. V návaznosti na firemní udržitelné cíle jsme volili recyklované a šetrné materiály. Experimentovali jsme ale i s taveným sklem a do plechového zlatého obkladu jsme vyfrézovali panorama Prahy. Kanceláře pro AB Inbev jsou také prvním projektem, ve kterém se objevuje produktová novinka z dílny našeho studia a firmy Brick – Lockers. Více než 600 uzamykatelných skříněk umožňuje zaměstnancům pohodlné uložení všeho potřebného na pracovní den.

Informace k projektu

 • Klient

  Ab InBev Prague

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  6 200 m²

 • Foto

  Studio Flusser

 • Ilustrace

  Adéla Pivoňková

 • Autoři

  Ján Antal
  Barbora S. Babocká

 • Spoluautoři

  Lukáš Jakóbek
  Kateřina Hodková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt