Kancelář jako

vesmírná loď

Absa Group Limited

Praha, Česká republika

Technologický hub jihoafrického giganta se rozprostírá na dvou podlažích v objektu Main Point na pražském Pankráci. V této budově jsme v minulosti realizovali i jiné projekty, tentokrát jsme se ale rozhodli otestovat její limity.

German Design Award 2020 / winner
Frame Award 2020 / nominee

 

Discover

Organický tvar domu nám umožnil rozehrát plejádu asociací s živým i neživým universem. Do projektu se myšlenka průniku mikro a makrosvěta propsala mimo jiné výskytem organických tvarů a anorganických povrchů, použitím polotransparentních stěn a volbou takřka mimozemské palety barev.

Design

Kanceláře EOH jsou shlukem dutin, komor, mezistěn a buněk, Petriho miskou tekoucího prostoru. Napadlo nás propojit dvě protikladná měřítka, mikroskopické i makroskopické. Prvotřídní design klade nekompromisní požadavek na funkčnost a kvalitní materiálové zpracování. Odrazy, transparence, zrcadlení. V hlavní roli září světlo a jeho vlastnosti. Ušlechtilé materiály vzbuzují dojem luxusního kosmického plavidla a jejich zrcadlivý povrch dává vyniknout prémiovým interiérovým doplňkům, z nichž některé připomínají kosmická tělesa a jevy.

150 zaměstnanců
2 patra
1 700 m2

Půdorys

Deliver

Projekt kanceláří EOH sebevědomě nahlíží za všednost dneška. Ve vesmíru vidíme nekonečno příležitostí a vizí. Ponechává spoustu místa pro představivost a kreativitu. Podařilo se nám realizovat dílo, které nese více významů a přesahuje profánní typologickou kategorii “kancelář.” Je to hozená rukavice ajťákům celé galaxie. Prostor získal prestižní ocenění German Design Award 2020.

Informace k projektu

 • Klient

  Absa Group Limited

 • Rok

  2019

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  1 700 m2

 • Foto

  Boysplaynice

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára
  Eva Schilhart Faberová

 • Spoluautoři

  Barbora S. Babocká
  Ivana Mercellová

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt