gopay perspektiv 02 vstup 1

Centrála milovníků technologií 

GoPay

Planá, Česká Republika

Jeden z největších českých hráčů na poli poskytování online plateb GoPay od svého založení v roce 2007 ušel dlouhou cestu. Z původně nejasného nápadu se firma proměnila v poskytovatele platební brány pro více než 15 tisíc e-shopů v Čechách i zahraničí a ročně přes ni proběhnou transakce za desítky miliard korun. Sídlo firmy by se již brzy mělo stát nejvyšší českou dřevostavbou.

Discover

Klient nás původně oslovil pouze s poptávkou řešení interiéru pro své administrativní prostory v budově, která měla být postavena z prefabrikovaných dílů. Tento návrh podle nás nereflektoval požadavek na reprezentativní sídlo rodinné firmy. Společně jsme koncept diskutovali a dohodli se na projektu celé stavby domu i s areálem, který by měl dostát představám o významnosti společnosti. Jako hlavní pracovní nástroj na tvorbu dokumentací nám slouží Autodesk Revit, který dovoluje transparentně kontrolovat vývoj projektu. S využitím BIM technologie můžeme efektivně řídit všechny procesy a fáze výstavby domu.

Design

Návrh domu jsme pojali jako pasivní čtyřpatrovou dřevostavbu, jež výškou dosahuje povoleného limitu pro tento typ budov u nás, čímž se zařadí mezi nejvyšší v Česku. Areál jsme koncipovali tak, aby v něm klient mohl uplatnit svůj zájem o vývoj technologií a získávání i uchovávání čisté energie. V souladu s tím bude provoz objektu čerpat z obnovitelných zdrojů. Kromě kultivace okolí se komplex také částečně otevře veřejnosti a poslouží regionu, například řidičům elektromobilů, kteří si zde budou moci dobít své stroje.

Půdorys

Udržitelnost

Analyzovali jsme rozpočet a uvážili to, jakým způsobem chce klient působit na své okolí. Důležitou se ukázala udržitelnost, které se v podnikání také věnuje. Dřevěné konstrukce v tomto ohledu vynikají, neboť mají nejnižší uhlíkovou stopu a vznikají z obnovitelných zdrojů. Jejich výstavba, kdy během 1–2 měsíců obvykle vznikne celá hrubá stavba, je díky své rychlosti šetrnější také finančně.

Možnost co nejefektivnějšího získávání sluneční energie představuje solární tracker umístěný na vzdálenější zatravněné ploše. Přísun tepelné energie pro chlazení nebo podlahové vytápění objektu je primárně zajišťován geotermálními vrty a tepelným čerpadlem.

Deliver

Projekt zastřešujeme ve všech jeho fázích. Jako generální projektant máme dohled nad veškerými procesy plánování a projekce. Klientovi jsme umožnili vkročit do projektu v reálném měřítku pomocí modelu vytvořeném ve virtuální realitě (VR). VR umožňuje snáze se orientovat v prostorových vztazích, vnímat  rozměry a hloubku. Díky tomu jsme si s klientem ušetřili čas během připomínkování a schvalování designu. Dokončení stavby je plánováno na rok 2022.

Informace k projektu

 • Klient

  GoPay

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Planá, Česká Republika

 • Velikost

  2 150 m²

 • Vizualizace

  Wilbe Studio

 • Autoři

  Martin Stára
  Ján Antal
  Eva Schilhart Faberová
  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Petra Malovaná
  Silvia Snopková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt