Administrativní dřevostavba BudexHub -Nejvyšší česká dřevostavba: Sídlo budějovické firmy GoPay od architektonického studia Perspektiv

Administrativní dřevostavba BudexHUB

GoPay

Planá, Česká Republika

Jeden z největších českých hráčů na poli poskytování online plateb GoPay aktuálně poskytuje platební brány pro více než 15 tisíc e-shopů v Čechách i zahraničí. Nové firemní sídlo se nese v duchu udržitelnosti a moderních technologií. Administrativní dřevostavba BudexHUB dosahuje maximálního povoleného výškového limitu v ČR. Kolaudace budovy proběhne na jaře 2024.

Discover

Klient nás původně oslovil pouze s poptávkou řešení interiéru pro své administrativní prostory v budově, která měla být postavena z prefabrikovaných dílů. Tento návrh podle nás nereflektoval požadavek na reprezentativní sídlo rodinné firmy. Společně jsme koncept diskutovali a dohodli se na projektu. Administrativní dřevostavba BudexHUB i s areálem by měla dostát představám o významnosti společnosti. Jako hlavní pracovní nástroj na tvorbu dokumentací nám slouží Autodesk Revit, který dovoluje transparentně kontrolovat vývoj projektu. S využitím BIM technologie můžeme efektivně řídit všechny procesy a fáze výstavby domu.

Design

Návrh domu jsme pojali jako pasivní čtyřpatrovou dřevostavbu, jež výškou dosahuje povoleného limitu pro tento typ budov u nás. Administrativní dřevostavba se tak zařadí mezi nejvyšší v Česku. Areál jsme koncipovali tak, aby v něm klient mohl uplatnit svůj zájem o vývoj technologií a získávání i uchovávání čisté energie. V souladu s tím bude provoz objektu čerpat z obnovitelných zdrojů.

Administrativní dřevostavba BudexHub a její konstrukční řešení se skládá z betonového jádra, dřevěné nosné konstrukce ze stěnových systémů NOVATOP a CLT panelů.

Půdorys

Udržitelnost

Analyzovali jsme rozpočet a uvážili to, jakým způsobem chce klient působit na své okolí. Důležitou se ukázala udržitelnost, které se v podnikání také věnuje. Dřevěné konstrukce v tomto ohledu vynikají, neboť mají nejnižší uhlíkovou stopu a vznikají z obnovitelných zdrojů. Jejich výstavba, kdy během 1–2 měsíců obvykle vznikne celá hrubá stavba, je díky své rychlosti šetrnější také finančně.

Možnost co nejefektivnějšího získávání sluneční energie představuje solární tracker umístěný na vzdálenější zatravněné ploše. Přísun tepelné energie pro chlazení nebo podlahové vytápění objektu je primárně zajišťován geotermálními vrty a tepelným čerpadlem.

Projekt zastřešujeme ve všech jeho fázích. Jako generální projektant máme dohled nad veškerými procesy plánování a projekce. Klientovi jsme umožnili vkročit do projektu v reálném měřítku pomocí modelu vytvořeném ve virtuální realitě (VR). VR umožňuje snáze se orientovat v prostorových vztazích, vnímat  rozměry a hloubku. Díky tomu jsme si s klientem ušetřili čas během připomínkování a schvalování designu. Administrativní dřevostavba BudexHub by měla být dokončena v druhé polovině roku 2023.

Informace k projektu

  • Klient

    GoPay

  • Rok

    2021

  • Poloha

    Planá, Česká Republika

  • Velikost

    2 150 m²

  • Vizualizace

    Wilbe Studio

  • Autoři

    Martin Stára
    Ján Antal
    Eva Schilhart Faberová
    Martin Stára

  • Spoluautoři

    Petra Malovaná
    Silvia Snopková

    Kontakt

    Svěřte nám váš projekt