Udržitelné bistro a coworking Green Table

Udržitelné bistro a coworking Green Table

Veolia

Praha, Česká republika

Prostředí plné zeleně a intimních zákoutí jako alternativa k běžným kancelářím. Bývalá restaurace v pražském Florentinu se proměnila na výkladní skříň cirkulární ekonomiky Green Table společnosti Veolia. Interiér akcentuje jednoduchost, kvalitu a udržitelnost. Udržitelné bistro a coworking Green Table kombinuje zero-waste bistro s coworkem a eventovým prostorem pro pořádání nejrůznějších akcí.

Výkladní skříň cirkulární ekonomiky - Green Table

Discover

Prostor Green Table jsme koncipovali jako multifunkční organismus. Interiér se pyšní neobvyklým uspořádáním. Z restaurace se můžete přesunout do coworku nebo eventové zóny. Na schůzky lze využít dvě zasedací místností nebo agile room. Variablita se nabízí i v coworkingu – pro menší event seskupení na podiu u TV, pro větší akci u plátna.

 

Design

V interiéru coworkingu a bistra jsou použity přírodní a recyklované materiály v zemitých tónech, které podtrhují celkový koncept prostoru. Na podlaze se nachází stěrka z Ecobetonu, stěny jsou opatřeny stěrkou Sto, která představuje organický materiál s minerální bází. V rámci interiéru jsme také pracovali s kobercem z přírodního sisalu nebo závěsy ze 100 % lnu.  Koncept využívá i odpadu z truhlářských dílen, který by jinak těžko našel uplatnění. Zbytky z překližky jsme nařezali a seskládali do desek stolů v zasedacích místnostech. Odpadový materiál z dýhovaných desek se zase objevuje na dveřích knihovny

Půdorysy

Deliver

Pestrá selekce nábytku v interiéru podtrhuje vizi udržitelného prostředí a vytváří příjemnou neformální atmosféru. Nachází se zde například židle Chubby Chair od holandského designéra Dirka van der Kooija, která je vytištěná z recyklované drtě ze starých chladniček. Dalším kusem z recyklovaného plastu je židle Tip Ton od Vitry, kterou jsme umístili i do projektu interiéru kanceláří Trask. Reprezentanty tu má i česká tvorba – židle a stoly od společnosti TON a křeslo Cocon od Master&Master.  

Udržitelný interiér Green Table slouží jako prostor pro využití inovativních technologií společnosti Veolia které jsou využity pro nasvícení prostoru, čištění a cirkulaci vody pro provozní účely nebo rekuperaci vzduchu. Unikátní hydroponický systém od českého startupu GreenTech zásobuje kuchyni bylinky a saláty nejvyšší kvality, vypěstovanými přímo v prostoru restaurace. Výrazný prvek v interiéru tvoří hustá zeleň v atypických nádobách, která představuje tvar meandrů české krajiny. V prostoru coworku se pak objevují dělící stěny tzv. dancing walls, které jsou osázeny popínavými rostlinami. Představují tak skvělý mobilní prvek k odclonění různých částí prostoru. Realizaci měla na starost firma Jungle Interiors. Za zapůjčení keramiky děkujeme keramické dílně Hlinotéka.

Informace k projektu

 • Klient

  Veolia

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  635 m²

 • Foto

  Studio Flusser

 • Autoři

  Martin Stára
  Eva Schilhart Faberová

 • Spoluautoři

  Anna Bařinová
  Petra Malovaná

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt