perspektiv pipedrive studio flusser 01 min scaled

Pestrý mix pro lídra v CRM

Pipedrive Prague

Praha, Česká republika

Estonský startup Pipedrive, který na trhu působí už deset let se specializuje se na vývoj CRM platformy pro zjednodušování všech procesů spojených s obchodem. Nově vzniklá pražská pobočka pobaltského startupu se našla své místo v nových kancelářích v pražském Karlíně. Kromě variabilního pracovního zázemí v nových kancelářích nechybí ani místo na zábavu, bar nebo sauna, na níž si Estonci velmi potrpí.

Discover

 Celou firmu, jejíž byznys stojí na vývoji CRM softwarů pro menší a střední podniky, definuje otevřenost a transparentnost. Přísnou hierarchii byste tu hledali marně, volnomyšlenkářství se promítlo i do pojetí nového pracoviště. Nápaditost spjatá s rafinovanou hravostí strukturovaných materiálů a barev vytváří jedinečné místo, kde se zaměstnanci cítí dobře. Velkorysé společenské prostory střídají intimní a tajuplná zákoutí. Odvážné jsou nejen barvy – kromě zelené se tu objevuje ještě sytě žlutá, použitá kolem sauny –, ale i kresba dřeva. Pozornost přitahuje třeba výrazná jasanová dýha.

 

 

Design

Náš návrh jsme koncipovali jako mix specifické firemní kultury a bohatého pracovního prostředí, ve kterém bude prostor na práci i zábavu. Ústředními motivy jsou výrazné barvy a grafika, které podtrhují neformálnost startupových komunit. Kanceláře pro skoro 100 zaměstnanců jsme tvarově rozehráli a vytvořili místnosti s clustery pro týmy na principu tribes & mission. Pipedrive totiž nefunguje na principu běžných týmů, ale takzvaných kmenů, které se volně a napříč pobočkami sdružují kolem jednotlivých misí (projektů) a jsou zcela samostatné. 

Deliver

Prostoru dominuje výrazná zelená barva, jasanová dýha a hravý nábytek v čele s netypickými kancelářskými stoly ve tvaru banánu. Nevšedním zpestřením pro nás pak byla realizace sauny a Narnia baru, který by mohl hravě konkurovat profesionálním podnikům. Názvy zasedaček se nesou v neformálním duchu a jsou inspirované světem geek fantasy. Nechybí tak třeba Nástupiště 9¾ nebo U Děravého kotle. Chvíle odpočinku mohou zaměstnanci trávit v originální herně s fotbálkem nebo PlayStationem.

Informace k projektu

 • Klient

  Pipedrive Prague

 • Rok

  2020

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  1 400 m²

 • Foto

  Studio Flusser

 • Ilustrace

  Adéla Pivoňková

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára
  Eva Schilhart Faberová

 • Spoluautoři

  Anna Dománková
  Tereza Houdková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt