Pestré kanceláře Pipedrive

Pestré kanceláře Pipedrive

Pipedrive Prague

Praha, Česká republika

Estonský startup Pipedrive, který na trhu působí už deset let se specializuje se na vývoj CRM platformy pro zjednodušování všech procesů spojených s obchodem. Nově vzniklá pražská pobočka pobaltského startupu se našla své místo v nových kancelářích v pražském Karlíně. Pestré kanceláře Pipedrive kromě variabilního pracovního zázemí mají i místo na zábavu, bar nebo saunu, na níž si Estonci velmi potrpí. 

Pestré kanceláře Pipedrive

Discover

 Celou firmu, jejíž byznys stojí na vývoji CRM softwarů pro menší a střední podniky, definuje otevřenost a transparentnost. Přísnou hierarchii byste tu hledali marně, volnomyšlenkářství se promítlo i do pojetí nového pracoviště. Nápaditost spjatá s rafinovanou hravostí strukturovaných materiálů a barev vytváří jedinečné místo, kde se zaměstnanci cítí dobře. Velkorysé společenské prostory střídají intimní a tajuplná zákoutí. Pestré kanceláře Pipedrive jsou odvážné nejen co se týče barev – kromě zelené se tu objevuje ještě sytě žlutá, použitá kolem sauny – ale i kresba dřeva. Pozornost přitahuje třeba výrazná jasanová dýha.

 

Design

Náš návrh jsme koncipovali jako mix specifické firemní kultury a bohatého pracovního prostředí, ve kterém bude prostor na práci i zábavu. Ústředními motivy jsou výrazné barvy a grafika, které podtrhují neformálnost startupových komunit. Kanceláře pro skoro 100 zaměstnanců jsme tvarově rozehráli a vytvořili místnosti s clustery pro týmy na principu tribes & mission. Pipedrive totiž nefunguje na principu běžných týmů, ale takzvaných kmenů, které se volně a napříč pobočkami sdružují kolem jednotlivých misí (projektů) a jsou zcela samostatné. 

Prostoru dominuje výrazná zelená barva, jasanová dýha a hravý nábytek v čele s netypickými kancelářskými stoly ve tvaru banánu. Nevšedním zpestřením pro nás pak byla realizace sauny a Narnia baru, který by mohl hravě konkurovat profesionálním podnikům. Pestré kanceláře Pipedrive a názvy jejich zasedaček se nesou v neformálním duchu a jsou inspirované světem geek fantasy. Nechybí tak třeba Nástupiště 9¾ nebo U Děravého kotle. Chvíle odpočinku mohou zaměstnanci trávit v originální herně s fotbálkem nebo PlayStationem.

Informace k projektu

 • Klient

  Pipedrive Prague

 • Rok

  2020

 • Poloha

  Praha, Česká republika

 • Velikost

  1 400 m²

 • Foto

  Studio Flusser

 • Ilustrace

  Adéla Pivoňková

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára
  Eva Schilhart Faberová

 • Spoluautoři

  Anna Dománková
  Tereza Houdková

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt