Recepce v agilních kancelářích pro Fortuna Entertainment Group v Praze

Agilní pracovní prostředí

FEG

Praha, Česká Republika

Realizace rozsáhlého projektu kanceláří pro největšího středoevropského provozovatele kurzových sázek se nesla v duchu vytvoření agilního prostředí pro zaměstnance a zastřešení odlišných divizí firmy na jednom místě. Důraz byl kladen na maximalizaci tvůrčího potenciálu a vytvoření ideálních podmínek pro podpoření komunity s odkazem na principy agile pracoviště.

Kanceláře roku 2020 – kategorie Finanční instituce/ vítěz

Discover

Prostory společnosti FEG se nachází na 4 patrech kancelářského komplexu Churchill II. s výhledem na historické panoráma Prahy. Pro více než 700 zaměstnanců 28 národností jsme namísto dedikovaných míst vytvořili flexibilní sdílené pracovní prostředí. Rozhodli jsme se maximálně využít prostor a navrhnout kanceláře, jejichž hlavním znakem je jednoduchost, udržitelnost a efektivní využití prostoru. 

Design

Vzhledem k tomu, že původním kancelářím chyběla otevřenost, navrhli jsme kovové schodiště, které slouží jako spojnice všech pater a umožňuje volný pohyb zaměstnanců napříč firmou, navíc dodává prostoru vzdušnost, usnadňuje interakci a mobilitu. Agilního prostředí je dosaženo díky různorodým pracovištím jako jsou  například hot desky, focus roomy, tiché zóny, phoneboothy či scrum roomy. Samozřejmostí jsou také zasedací místnosti odlišných velikostí nebo prostory pro eventy a školení.

730 zaměstnanců
4 patra
7 300 m2

Půdorys

Deliver

Investor kladl důraz na efektivnost a účelnost navrhovaného interiéru.To se nám podařilo díky utilitárnímu designu s použitím prvků s vysokým standardem. Prostoru dominují recyklované, přírodní či vysoce kvalitní materiály, jež mají odolat každodennímu náporu spojenému s provozem a zároveň eliminovat vznik nového odpadu. Na udržitelnost také dbají integrované technologie. Sami dokáží odhadnout, kdy je potřeba v místnosti zhasnout či regulovat vzduchotechniku, a tím šetřit energii.

Zpětná vazba

„Od začátku jsme nechtěli omezovat tvůrčí potenciál architektů. Výsledek, který se nám podařilo vytvořit, beru jako velký úspěch a spolupráci se studiem Perspektiv vnímám velmi pozitivně. “

Jaromír Štolfa

Senior Consultant, Penta Real Estate

Informace k projektu

 • Klient

  FEG

 • Rok

  2020

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  7 300 m2

 • Foto

  Studio Flusser

 • Ilustrace

  Adam Mihalov

 • Autoři

  Ján Antal
  Martin Stára
  Eva Schilhart Faberová

 • Spoluautoři

  Barbora S. Babocká
  Petra Malovaná
  Barbora Janíková
  Lucie Feldová

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt