perspektiv ipm studio flusser 05 min

Sofistikovaná elegance

IPM Group

Bratislava, Slovensko

Pokud mají kanceláře reprezentovat vizitku společnosti a její obchodní profil, zázemí pro IPM Group v Bratislavě tuto premisu splňuje dokonale. Nadstandardní pracoviště nabízí vše od prostoru pro setkávání s klienty přes organizaci eventů až po lekce jógy.

Discover

Firma IPM Group je průkopníkem v sektoru InfraTech, konkrétně v mezioborových investicích do infrastruktury a technologií. Všechny tyto aspekty jsme reflektovali a do návrhu nových kanceláří uprostřed Bratislavy propsali jak dynamickou firemní kulturu, tak mezinárodní charakter společnosti. Investor byl po letech strávených ve světových business metropolích zvyklý na vysoký standard a toužil zažít stejný pocit i ve svém domovském zázemí. A povedlo se. Exkluzivní polohu mezi slovenskými národními institucemi střídá výhled na budovu Reduty uprostřed Bratislavy, to vše doplňuje prémiové vybavení a elegantní design.

 

Design

Mobilita, infrastruktura a energie byly hlavními pilíři návrhu. Při navrhování nás inspirovali představitelé firmy a jejich energie. Jsou to lidé, kteří vytvářejí trvalé hodnoty pro své klienty s pozitivním dopadem na svět okolo nás. Chtěli jsme jim vytvořit zázemí, místo pro setkávání, které bude sofistikované a pohodlné zároveň,
v srdci Slovenska, a přesto blízko celému světu. Dvoupatrové zázemí kanceláře je
s ohledem na lepší mobilitu propojeno atypickým spirálovým schodištěm, které se pro svoji komplikovanou povahu sestavovalo z jednotlivých dílů až na místě. Schodiště plynule navazuje na prostor recepce, který je zakončen dynamickým zvlněním, a odkazuje tak na proud řeky Dunaj.

55 míst
2 patra
770 m2

Půdorysy

Deliver

Vrchní patro funguje jako reprezentativní místo pro setkávání s klienty. V rámci flexibility kanceláře architekti doplnili komunitní zónu také o multifunkční kuchyňský bar, z něhož
se pomocí pár pohybů může stát plnohodnotné pódium pro firemní eventy a během chvilky
se místnost může proměnit také na jógové studio. Na patře se nacházejí i nejrůznější pracovní zákoutí, od privátního worklounge umístěného ve výklenku až po reprezentativní zasedací místnost v tlumených tónech. Prostor o poschodí níž patří primárně zaměstnancům. Dominuje mu světlá dubová dýha na atypické knihovně, která se bude postupem času zaplňovat knihami či designovými předměty z cest.

Ukotvit design v místě jeho vzniku prostřednictvím lokální tvorby nám přijde smysluplné. Proto jsme při výběru nábytku sáhli po tradičním slovenském výrobci a také oslovili textilní designérku, která stojí za značkou Puojd. Jsou to malé kroky, které ale jasně vypovídají, že slovenská tvorba se mezi tou zahraniční rozhodně neztratí.

Zpětná vazba

„Naša spoločnosť sa v posledných rokoch rozrástla a my sme potrebovali priestory, ktoré by boli nielen kapacitne väčšie, ale tiež stelesňovali našu víziu lepšej, čistejšej a technologicky vyspelejšej budúcnosti. Sme veľmi vďační za spoluprácu so štúdiom Perspektiv, ktoré okamžite pochopilo naše smerovanie a previedlo ho do krásnych a reprezentatívnych priestorov v samotnom srdci Bratislavy.”

Marián Boček

Managing Partner, IPM Group

Informace k projektu

 • Klient

  IPM Group

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Bratislava, Slovensko

 • Velikost

  770 m²

 • Foto

  Studio Flusser

 • Autoři

  Ján Antal
  Barbora S. Babocká

 • Spoluautoři

  Jakub Budaj
  David Chaľ

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt