Optika ZITA Pradiareň

Optika ZITA Pradiareň

Optika ZITA

Bratislava, Slovensko

Nová pobočka optiky ZITA je umístěna v objektu Pradiareň 1900. Tato historická historická stavba s dotekem současného designu sloužila jako hlavní inspirace pro projekt interiéru. Optika s vyšetřovnami je navržena se stejnými atributy jako jejich prodávané výrobky.

Optika ZITA Pradiareň

Discover

Obruby brýlí vyjádřují individualitu a vkus nositele, jsou otiskem doby, ve které vznikly. Představují jak, krásný, tak i sebevědomý módní doplněk. Brýle integrují umělecká a designová východiska s technickými a ergonomickými aspekty výrobku do funkčního celku. Optika ZITA  Pradiareň s vyšetřovnami je navržena se stejnými atributy jako prodávané výrobky. Mísí se v ní umělecké – designové části s technickými. Tyto prvky se navzájem doplňují v harmonický a silný celek.

 

Design

Prostorový koncept je navržen tak, aby byl co nejvíce zachován původní prostor a jeho tektonická sloupová struktura. Požadované uzavřené místnosti jsou do něj vkládány volně jako jednotlivé boxy tak, aby nenarušovaly původní struktury. Základ interiéru stavíme na bílé barvě konstrukcí sloupů a kleneb. Hlavní materiálovou paletu v interiéru představuje průsvitné plexisklo, ze kterého jsou vyrobeny výstavní panely pro obruby brýlí. Tyto jasně definové prvky interiéru pak díky svému podsvícení přirozeně přitahují pozornost návštěvníka.

Na obklad vložených boxů vyšetřoven byl použit perforovaný plech, v odstínu optiky ZITA. Tento obklad ukrývá v některých částech vestavěné skříně. Úplně speciální materiál je použit na pult s pokladnou. Jedná se o průsvitný modrý recyklát z plastu, na jehož výrobu byly použity recyklované plastové lahve. Tyto technické, exaktní materiály jsou doplněny modrými závěsy, které dodávají potřebný barevný a organický akcent interiéru. Na podlahách je položena kaučuková podlaha ve světlešedém odstínu, která představuje neutrální podklad a dává tak vyniknout vloženým prvkům interiéru.

Optika ZITA Pradiareň bude brzy rozšířena i o optiku pro malé zákazníky.

Informace k projektu

 • Klient

  Optika ZITA

 • Rok

  2024

 • Poloha

  Bratislava, Slovensko

 • Velikost

  221 m²

 • Foto

  Jakub Čaprnka

 • Autoři

  Ján Antal
  Jan Krejčí

 • Spoluautoři

  Miroslav Vacek

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt