Útulné bydlení v řadovém domě

Soukromý klient

Praha, Česká Republika

Interiér novostavby řadového rodinného domu na Praze 10 se nese v duchu praktičnosti a funkčnosti. Mladý manželský pár se pro realizaci rozhodl s ohledem na to, že se jejich rodina teprve bude rozrůstat. Respektujeme přání klienta a navrhujeme klidný světlý prostor, akcentující přírodní materiály. 

Discover

Srdcem domu je hlavní obytná místnost s kuchyní, jídelnou a obývacím pokojem v přízemí. Ložnice s prostornou koupelnou a šatnou se nachází v prvním patře. Náš návrh se nese v tlumených tónech. Respektujeme přání klienta a navrhujeme klidný světlý prostor akcentující přírodními materiály. 

 

Design

Interiér je definován tmavší dubovou podlahou s klasickým francouzským vzorem. Parkety jednotlivé místnosti přirozeně propojují a vytváří tak kompaktní celek. Otevřenosti a vzdušnosti prostoru nahrává spojení kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. V barevně střídmých interiérech vždy hledáme možnosti, jak jednolitý celek rozbít. V případě obývacího pokoje jsme se rozhodli pro zelenou čalouněnou pohovku. Zemitá, avšak stále konzervativní barva tvojí harmonický celek s dubovou podlahou a bílými zdmi.

 

Použití terrazza v koupelnách zažívá velký boom. Dostupné jsou nejrůznější barevné varianty, kombinace a textury. My jsme se rozhodli pro velkoformátovou dlažbu právě s motivem terrazza v jemné barevné paletě. Prostor oživují černé matné detaily v podobě podmínkových baterií, světel a žebříkového radiátoru. 

Chodba v rodinném domě potřebuje dostatek úložných míst, které jsme vyřešili prostřednictvím atypických vestavěných skříní. Ty však neubírají na prostoru. Umístění zrcadel dodává hloubku a opticky místnost zvětšují. Kdo by také neocenil možnost zkontrolovat outfit pár vteřin před odchodem. 

Informace k projektu

 • Klient

  Soukromý klient

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  156 m2 / 5+kk

 • Vizualizace

  Perspektiv

 • Autoři

  Martin Pavlíček
  Anna Dománková

 • Spoluautoři

  Yana Stepankova

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt