Byt pro milovníka techna

Soukromý klient

Praha, Česká Republika

Tento byt dokonale odráží svého majitele. Odvážný a extravagantní, tak by se dal ve stručnosti shrnout tento rezidenční projekt pro milovníka techna.

Discover

Klient často a rád cestuje a pobyt v butikových hotelech si vyloženě užívá. Stejnou atmosféru chtěl zažívat i ve svém vlastním bydlení. Tento byt svou nespoutaností bourá konvence. Exotickou dýhu střídá perforovaný kov. Tam, kde byste hledali pracovnu, je dýdžejský pult.

Design

Prostoru zpočátku chyběla otevřenost. Rozhodli jsme se proto nejprve zásadně změnit původní nepřehlednou dispozici a prostor zbavit přebytečných příček. Jednotlivé zóny a účely na sebe plynule navazují, místnosti jsou rozdělené pouze posuvnými skleněnými dveřmi. I ty se však dají zasunout do vestavěných skříní a můžou zcela zmizet. Spojujícím prvkem ve všech částech bytu jsou industriální doplňky a detaily. Pracovali jsme s drátosklem, kovem, zdivem natřeným na bílo a tmavými panely. Do prostoru jsme na přání majitele zakomponovali exotické dřevo.

Půdorys

Deliver

Majitelovu vášeň, elektronickou hudbu, jsme interpretovali i pomocí nábytku. Extravaganci podtrhují vyzývavá svítidla Shibari od české sklářské značky BOMMA nebo stolek z kolekce Diesel by Moroso. Finální tečkou je pak pracovna, nebo spíše DJ studio s neonovým nápisem ,,I love techno‘‚. Majitel se netají tím, že jeho hosté jsou interiérem residence překvapeni. Po  chvilce rozkoukání se ale vždy těší, až budou moci zase dorazit na návštěvu či party.

Zpětná vazba

„Věděl jsem, že půjde o náročnou realizaci, protože jsem si přál velmi atypické řešení. Tam se nejvíc ukázala přidaná hodnota práce architektů, kteří dokázali najít inovativní řešení. Samotného by mě nenapadlo zcela změnit půdorys. 

Private client

Informace k projektu

 • Klient

  Soukromý klient

 • Rok

  2019

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  118 m² / 4+kk

 • Foto

  Boysplaynice

 • Autoři

  Martin Stára

 • Spoluautoři

  Veronika Krystová
  Kateřina Sojková
  Otakar Neumann

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt