Stylový mezonet na Malé Straně

Soukromý klient

Praha, Česká Republika

Projekt bytu pro mladý pár na Malé Straně v sobě vrství jednotlivé styly a období, které dům historicky ovlivňovaly. Novorenesanční prvky se mísí s moderní nadstavbou z roku 2010. Koncepce vrstvení se odráží i ve volbě materiálů pro dílčí prostorová a designová řešení. 

 

Discover

Novorenesanční bytový dům byl postaven v letech 1886 – 1887 podle návrhu architektů Zeyera a Skůčika. V roce 2010 bylo zobytněno podkroví, které je předmětem návrhu. Centrem bytu se přirozeně stává obytný prostor, který v sobě propojuje funkce kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Na prvním podlaží se též nachází hlavní ložnice s vlastní koupelnou a šatnou a hostovský pokoj s přilehlou koupelnou doplněnou o saunu. Denní část bytu je vizuálně propojena s druhým patrem s kancelářským koutkem formou galerie. V druhém podlaží se nachází další pokoje, technická místnost a koupelna.

 

 

Design

Bílá barva vytváří neutrální pozadí pro další intervence a zároveň zjemňuje industriálně působící cihlovou zeď a trapézový plech na stropě. Útulnost prostoru dodává dřevěná podlaha kladena ve vzoru rybí kosti. Výrazné barevné kusy nábytku a doplňků dotváří vyváženou kompozici se zbytkem prvků v interiéru. Jídelna spojena s obývacím pokojem reprezentuje tlumenou a střídmou paletu materiálů, díky které mohou zazářit jedinečné kusy nábytku a umění, do nichž partneři s oblibou investují.

 

Pro fanoušky saunování není lepšího scénáře než mít saunu umístěnou v soukromí svého domova. Jednu takovou budeme realizovat i u našeho klienta. Sauna zde přiléhá ke koupelně hostinského pokoje. Oproti obkladu z černého mramoru, který je u koupelny hlavní ložnice se v tomto případě držíme světlé palety barev. Obklad z přírodního mramoru se světle šedou žílou vytváří v kombinaci s dubovým nábytkem příjemnou atmosféru.

Informace k projektu

 • Klient

  Soukromý klient

 • Rok

  2021

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  236 m2 / 5+kk

 • Vizualizace

  Perspektiv

 • Autoři

  Martin Stára
  Martin Pavlíček

 • Spoluautoři

  Anna Dománková
  Anna Longauerová

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt