sas 2934 strv final

Startupový ráj

STRV

Praha, Česká Republika

STRV je rychle rostoucí IT firma, zabývající se vývojem mobilních, webových aplikací a backendových řešení pro americké start-upy. Pro jejich zázemí v Karlíně jsme hledali novou formu open-space s lidským měřítkem.

BigSEE Interior Design Award 2019 / winner
Zasedačka roku 2016 – Chytrá kancelář / winner

 

Discover

Klienta jsme zaujali naším přístupem a tím, že náš i jejich věkový průměr ve firmě nedosahoval ani 30 let. Místo pro technologické nadšence jsme navrhovali s ohledem na vytvoření silné komunity a plnohodnotného prostředí pro soustředěnou i kreativní práci. Zlaté kliky tu nenajdete, zato březový háj, posilovnu, terasu nebo vířivku ano.

Design

Hierarchie zde mluví jazykem designu. Nejdůležitější prvky poznáte okamžitě. První věc, které si všimnete u vchodu, je sedm metrů dlouhý kmen masivního dřeva, který se doslova vznáší ve vzduchu – recepce. Pódium a videostěna následují. Devět metrů dlouhá měděná posuvná lišta je dalším základním kamenem interiérového designu. Návrh moderních kanceláří, které nemají být pouze o práci jsme doplnili o velkorysý prostor k pořádání eventů či tématicky laděným New York barem.

Deliver

STRV jsou důkazem, že velká kancelář nemusí nutně připomínat call centru. Moderní, přesto funkční zázemí, kde se vývojář může po obědě prospat nebo si v mezičase zahrát kulečník. Prostory jsou postavené tak, aby se v nich zaměstnanci cítili dobře. Střídmé, přesto originální podání potvrdilo své kvality v architektonické soutěži Zasedačka roku 2016 v kategorii Chytrá kancelář a Big SEE Design Award 2019.

Zpětná vazba

,, Naším cílem bylo vytvořit prostor, který by dobře reprezentoval naši firemní kulturu a sloužil víc než jen jako pracoviště. Šlo o první zkušenost s budováním tak velkého office. Byla to výzva, ale Perspektiv byl při jejím uskutečnění důležitým článkem, aby se vize přeměnila v realitu.“

Pavel Zeifart

Co-founder & Designer, STRV

Informace k projektu

 • Klient

  STRV

 • Rok

  2016

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  5 500 m²

 • Foto

  Alexander Dobrovodský

 • Autoři

  Martin Stára
  Ján Antal

 • Spoluautoři

  František Bosák
  Otakar Neumann

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt