Rodinný dům
v moderním skandinávském stylu

Soukromý klient

Praha, Česká Republika

Interiér novostavby rodinného domu na Praze 6 pro mladou rodinu jsme koncipovali jako minimalistickou a klidnou oázu v tlumených barvách. Moderní skandinávský interiér je však plný překvapivých detailů. 

Discover

Dům ve vilové čtvrti, daleko od ruchu velkoměsta jsme navrhli tak, aby se život mohl odehrávat plnohodnotně jak v interiéru, tak i v exteriéru. Díky přilehlé zahradě a velkoformátovým oknům je propojení velmi přirozené. Základní myšlenku interiérového řešení představují otevřené prostory pro setkávání rodiny a přátel, které je možné přizpůsobovat aktuálním potřebám uživatelů. Ústřední místnost představuje otevřená kuchyň s ostrůvek a přilehlou obývací částí. Do vzdušného prostoru umisťujeme atypické otevřené police pro knihy a dekorace, které dodávají na pocitu útulnosti.

Design

Tlumenou paleta světlých odstínů kombinujeme s poctivými materiály, které podporují přirozené vzory a textury. Dřevěná dubová podlaha, betonová stěrka a granit na pracovní desce tvoří základní paletu, kterou pak doplňují další elementy v podobě textilií a nevšedních kusů nábytku. Interiér propojují motivy vertikálních linií, které mu dodávají potřebnou míru detailu. Použity jsou jak ve formě lamele, tak na struktuře omítky nebo v rámci černých kovových prvků policových sestav a svítidel. Hmotově jednoduchý interiér je zjemněn použitím několika druhů textilií v šedých a zemitých odstínech s různou strukturou.

Akční rodina si díky výhodné dispozici mohla dovolit realizovat plnohodnotnou společenskou místnost s barem. Zábava se tak může konat nejen u domácího kina, ale i při hraní billiardu, ping pongu nebo deskovek. Klademe důraz na použití správných materiálů a dosažení akusticky vhodného prostředí.  To zajišťují závěsy, kterými je možné místnost opticky rozdělit. Místnost tedy lze používat několika různými způsoby a pomocí závěsů ji rozdělit do samostatných zón. Nedílnou součástí interiéru je také pohodlná pohovka,  která nabízí prostor pro přespání hostů. 

Informace k projektu

 • Klient

  Soukromý klient

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  246 m² / 6+kk

 • Vizualizace

  Perspektiv

 • Autoři

  Martin Pavlíček
  Anna Longauerová

 • Spoluautoři

  Barbora S. Babocká

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt