Industriální byt bohatý na struktury

Soukromý klient

Praha, Česká Republika

Interiér bytu v rezidenčním projektu si od let užívání zasloužil refresh. Původní podoba z roku 2000 a dispoziční řešení již nevyhovovalo požadavkům majitelů, a proto se na nás obrátili. Našim úkolem bylo změnit vše od základů tak, aby se rodině bydlelo dobře i po další desítky let. Novou dynamiku stavíme na kontrastu surových a jemných materiálů.

Discover

Centrální prostor tvoří otevřená kuchyně s jídelním koutem, jež plynule navazuje na obývací část domu. Majitelé vlastní spoustu knih a artefaktů z cest, pro které bylo zapotřebí vytvořit vhodné místo. Na míru navržený policový systém z roxorových tyčí doplněný o ocelové police je za nás funkčním i efektním řešením. Abychom prostor sjednotili, rozhodli jsme se pro obložení stěn. Princip vychází z dýhovaného kubusu, který z kuchyně pokračuje po stěně obývacího pokoje až do chodby, kde plní funkci dveří. Díky obkladu na stěně můžeme docílit komplexnímu propojení obytné části domu.

Design

Kompletní rekonstrukce zahrnuje vše od podlahy až po strop. Právě z něj jsme odstranili původní podhledy, abychom akcentovali betonový strop. Monolitický blok ještě podtrhujeme přiznanou kabeláží. Materiálová paleta akcentuje surové materiály v podobě kovu, oceli či kamenu na kuchyňské lince. Do kontrastu volíme přírodní dýhu na podlaze a obkladu stěn. Jako designový artefakt visí nad jídelním stylem svítidlo Soap od české sklárny BOMMA.

 

Material Board

Informace k projektu

 • Klient

  Soukromý klient

 • Rok

  2022

 • Poloha

  Praha, Česká Republika

 • Velikost

  136 m² / 4+kk

 • Autoři

  Martin Pavlíček
  Tatiana Hanzelová

 • Spoluautoři

  Barbora S. Babocká

  Kontakt

  Svěřte nám váš projekt