Jak probíhá realizace interiéru? 

30. 8. 2021

Journal

Plánujete, kupujete nebo rekonstruujete nemovitost? V případě, že pro tyto účely chcete využít služeb architekta, pak je tento článek přesně pro vás. Klienti nás častokrát osloví s projektem aniž by věděli, co je vlastně čeká. Realizace nového interiéru je komplexní a náročný proces, pojďme si ho tedy společně trochu objasnit.

Varianty služeb

Naše studio se věnuje širokému spektru projektů. Ať už se jedná o rekonstrukci historického bytu či novostavbu v developerském projektu, preferujeme navrhovat větší celky, abychom udrželi jednotnost a doručili prvotřídní kvalitu. Klientům nabízíme pomoc s výběrem konkrétního bytu z nabídky developera, konzultace zamýšleného nákupu nemovitosti, ale klidně se připojíme k návrhu, až když jsou právní formality vyřešené. Portfolio našich realizací zahrnuje komplexní rekonstrukce v historických centrech, změny využití půdních mezonetů a rozšíření o střešní terasy, úpravy dispozic v developerských projektech v rámci klientských změn či jen facelift bytu, ve kterém klient žije. Obraťte se na nás s Vaším přáním, nebojíme se žádné výzvy.

Kdy se na nás obrátit?

V případě, že uvažujete nad realizací pod dohledem architekta, je ideální se na něj obrátit co nejdříve. Architekt je Vaším partnerem po celou dobu od návrhu až po samotnou realizaci. Je tedy důležité si společně projít zadání, zjistit Vaše představy a zároveň se seznámit s možnostmi. Důležitou součástí této diskuze je i přibližná představa o rozpočtu, který chcete na realizaci vynaložit. Na osobní schůzce se už pak rovnou můžeme bavit nad konkrétními kroky. Na oplátku od nás pak obdržíte cenovou nabídku. Pokud nám dáte zelenou, začínáme pracovat na vámi vybrané službě – změně dispozice, přípravě studie interiéru, technické dokumentace atd.

Na co se připravit?

Je zde několik situací, na které Vás před začátkem realizace upozorníme. Jedním z nich jsou Vaši sousedé neboli SVJ. Pokud například plánujete rozšíření terasy nebo úpravu vzhledu exteriéru, je nutné tento záměr zkonzultovat právě se sousedy, případně získat souhlas od SVJ. Pro tento druh jednání Vám vždy připravíme podklady.

Při nákupu bytové jednotky v developerském projektu jsou klientské změny důležitým tématem. Pokud se dům teprve začíná stavět, existuje možnost ovlivnit dispozici bytu, úpravy pozice vývodů všeho druhu nebo plánovaný standard dle našich společných představ. Berte na vědomí, že developer tyto změny často zpoplatňuje. S klienty proto vždy hledáme řešení, jak tyto změny minimalizovat.

Oproti tomu rekonstrukce bytu ve starším domě může mít své limity v podobě možnosti použití technologií nebo skrytých vadách nemovitosti, které nejsou před návrhem známy. Řešení problémů může být velmi nákladné. Cílem proto je předcházet problémům již během návrhu.

Harmonogram

Ať už se na nás obrátíte přes email, telefon nebo kontaktní formulář na webu, snažíme se reagovat co nejdříve. Prostojům v komunikaci nefandíme. Následuje osobní schůzka, na které s Vámi projdeme zadání a představy o projektu, nakonec vzniká cenová nabídka na služby. Po odsouhlasení cenové nabídky dochází k podpisu objednávky a zahájení prací na projektu.

Se zasláním cenové nabídky od nás také obdržíte harmonogram s předpokládanými termíny – start projektu i termín plánovaného stěhování. Vždy záleží na rozsahu projektu, ale samotná projekční část může trvat mezi 6-12 týdny. Plánujeme prezentace v předstihu tak, aby i tato část procesu návrhu odpovídala harmonogramu.

V případě odsouhlasení pokračují naše práce na technické dokumentaci a přípravě podkladů pro tender. Tento proces probíhá někdy již během studie tak, abychom vše urychlili.

Většina našich klientů nás oslovuje s požadavkem na dodávku služby Design&Build. Jakmile proto dokončíme projekční práce, začínáme vybírat vhodného dodavatele pro realizaci interiéru a komplexní dodávku. Tato fáze vždy souvisí s aktuální situací na trhu, proto samotný proces může trvat 3-6 týdnů pro přípravu komplexní cenové nabídky na realizaci. Po odsouhlasení rozpočtu a jasného termínu pro start projektu je připraven i konkrétní harmonogram realizace. Termíny jsou vždy individuální, dle rozsahu realizace, ale běžně se pohybujeme od 4 do 8 měsíců.

Design & Build

Co tato služba představuje? To nejlepší a nejpříjemnější řešení pro klienta. Žádné starosti s dodávkou, minimum stresu, jasná forma komunikace s hlavním architektem. My jsme pro vás hlavním partnerem projektu a řešíme i nepříjemnosti s tím spojení.

Po technické stránce se jedná o proces, kdy jsme zodpovědni za návrh interiéru a připravení podkladů, podle kterých pak následně s vybranými profesemi realizuje interiér tak, aby byla zaručena nejen vizuální stránka projektu, ale také požadovaná kvalita. Jsme puntičkáři, i každá spára musí odpovídat naší představě o výsledku. Zabezpečíme vám kompletní realizaci a přeměnu snu ve skutečnost.

    Kontakt

    Svěřte nám váš projekt